Çanakkale Baskı Beton

Çanakkale Baskı Beton

Baskı betonun en temel özelliği görünümüdür. Şık ve estetik görünen baskı beton; birçok mekânda kullanılabilir. Uygulandığı alanda istenilen dekoratif dizaynı oluşturur.
Çevreye duyarlı malzemelerden üretilir. %90 oranında doğal taş kullanılarak yapılır.

Yüzlerce desen ve renk seçeneği vardır. Yapılmak istenen alana uygun birçok modelin bulunması müşterilere zengin tasarım yapma imkânı tanır.
Kısa sürede uygulanarak kullanıma hazır hale gelir.

Çanakkale Baskı Beton Faydaları

Uzun ömürlüdür: Baskı betonun en temel özelliği uzun ömürlü olmasıdır. Gelecek nesillere miras olarak bırakılabilecek kadar kalıcıdır.
Dayanıklı: Baskı beton işlemi son derece dayanıklıdır. Sıradan işlemlere kıyasla 4-8 kat daha uzun süre kullanılır. Çökme, yerinden oynama ya da aşınma gibi problemlerle karşı karşıya bırakmaz.
Kullanışlı: Son derece kullanışlıdır. Uygulandığı alanda istenilen mükemmel sonucu verir.

Estetik: Görünümü oldukça şıktır. Kültürel ya da modern mekânlarda uygulanarak beklenilen sonuç ortaya çıkabilir.
Kaliteli: Kalitesi ile adından söz ettirir. Her türlü hava koşuluna karşı dayanıklılığını korur.

Solma yapmaz: Baskı beton malzemeleri solma yapmayan özelliktedir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı parlaklığını muhafaza eder.
Tozlanma yapmaz: Tozlanma yapmayan özellik gösterir. Bu sayede sık sık temizlenmesine gerek yoktur. Ayrıca temizlenmediği zamanlarda bile tozlu olduğunu belli etmez.

Bunların dışında baskı beton:
Betonun geçirimsizliğinin artış göstermesini sağlar.
Pullanma sorununun önüne geçer. Özellikle donma ve çözülme olaylarının yaşandığı iklimlerde gereklidir.

Çanakkale Baskı Beton Kullanım Alanları

Günümüz teknolojisinin son ürünü olan baskı beton; birçok alanda kullanılabilir. Bu alanlar arasında şunlar vardır:
Havuz kenarlarında ve içlerinde,
Park süslemelerinde ve yollarında
Düzenleme ve dekorasyon işlemlerinde
Hastane yollarında ve bahçelerinde
Çeşitli kurumların yollarında
Kaldırımlarda
Yollarda
Çevre düzenlemeleri
Metro istasyonlarında
Hangarlarda
Mekanik direnç gerektiren yerlerde
Duvarlarda (hem dekoratif hem de kullanışlılık açısından)
Merdivenlerde
İç ve dış mekanlarda.

Çanakkale Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Çanakkale baskı beton işlemine başlanmadan önce işlem uygulanacak yer iyice temizlenir. Eğer zeminde beton varsa bu betonlar çıkartılır. Zeminde temizlenme düzgünce yapılmazsa çatlamalar meydana gelir. Taş, kum, kil, ot ya da farklı cisimler varsa özenle temizlenir.
Zeminin düzgün olması sağlanır. Süpürme ve yıkama işlemi gerekli görünürse yapılır.

Baskı beton işlemine başlarken gerekirse granül dolgu yapılır. Gerekirse alt taban dolgusu yapılır. Formaların ayarlanabilmesi için bu adım son derece gereklidir. Baskı beton kalıpları seçilir ve uygulanmaya başlanır. Formalar tutturularak betonun dökülerek bulundukları bölgeden çıkartılması sağlanır. Formalar tutturulurken metal ya da ahşap kazık kullanılır. Drenaj için gerekli derece sağlanır, bu adım son derece önemlidir.
Temel hazırlık kısmından sonra çimento hazırlanır. Çimento için gereken malzemeler alanında uzman kişiler tarafından hazırlanır. Harç zemine dökülerek baskı beton son halini alması için işlemler gerçekleştirilir.

Gereken kalıp, desen ve renk belirlendikten sonra işlem süresi iklim şartlarına göre değişiklik gösterir. Fakat 1 ya da 2 gün içinde istenilen başarılı sonuç ortaya çıkar. Ardından özel bir teknik ve malzemeler yardımı ile cilalama işlemi yapılır.

Çanakkale Baskı Beton Fiyatları

Günümüz teknolojisinde baskı beton çağını yakalaması yönü ile beğenileri toplar. Görsellik açısından her türlü zevk eden teknoloji, kullanışlılık açısından da başarılıdır.
Çanakkale baskı beton fiyatları ise değişiklik gösterir. Fiyatların değişiklik göstermesinin temel nedenleri arasında: Uygulanacak olan alanın büyüklüğü, kullanılan malzemeler, kalıbın şekli, renk ve diğer nedenler yer alır. Bütçe dostu olan bu işlemi birçok kişi rahatlıkla yaptırabilir.
Fiyatlar, ekonomik olmasına karşın verdiği hizmet son derece başarılıdır.
Siz de son teknolojinin ürünü olan baskı betonu yaptırarak, modern bir dokunuş ortaya çıkarabilirsiniz.